Facebook Muzeum         Samorządowa
Instytucja Kultury Powiatu Kaliskiego
Logo Powiat Kaliski\

Aktualności  
Edukacja
 
 
Historia
 
 
Wydawnictwa i Pamiątki
 
 
Kontakt
 
>

Od czwartku – 7 marca – można obejrzeć w naszym muzeum wystawę unikatowej biżuterii Katarzyny Daruloraz fotografie kobiet i dzieci w kreacjach modowych autorstwa AnityHaduch.
Wystawa „Kobiety – kobietom” przygotowana została z okazji „Dnia Kobiet w Muzeum”. W programie tego dnia znalazł się również koncert muzyki operetkowej w wykonaniu uwielbianej przez naszą publiczność Katarzyny Wieczorek (sopran), przy znakomitym akompaniamencie Hanny Moch na fortepianie.

Wystawa potrwa do końca marca.
A oto kilka informacji o jej autorkach:

Anita Haduch.
Kaliszanka. Kobieta wielu pasji. Malarka ubrań dla dzieci i nie tylko.Wielbicielka kolorytu kultury ludowej. Miłośniczka fotografii – szczególnie kobiecej i dziecięcej. Inicjatorka licznych wydarzeń z udziałem kobiet i dzieci. Ma na swym koncie wiele wystaw fotograficznych, współtworzonych z różnymi instytucjami kultury, chociażby z Miejską Biblioteką Publiczną im. A. Asnyka w Kaliszu czy Akceleratorem Kultury.Obecnie kończy studia na wydziale Animator kultury, kierunek fotografia.

Katarzyna Darul
Mieszka i pracuje w Turku. Jej pasją jest szycie biżuterii w technice haftu sutasz . Zajmuje się tym od 2011 roku. Swe prace adresuje dla wszystkich pań, które szukają oryginalnej i nietuzinkowej biżuterii, lubią się wyróżniać i podkreślać swoją kobiecość.
 
 
 

         

                     
 
Jarosław Lewera – zapiski malarskie z lat 2000 – 2024

 Zapraszamy na wystawę czasową pt.: „Jarosław Lewera – zapiski malarskie z lat 2000 – 2024”.

Jarosław Lewera – studia odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1999 roku w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego. Ma za sobą dwadzieścia sześć wystaw indywidualnych i uczestnictwo w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na stanowisku profesora uczelni.
Nagradzany i wielokrotny uczestnik konkursów malarskich w Polsce m.in.: 4 Biennale Małych Form Malarskich, Toruń. Triennale Malarstwa- II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa. IV Triennale Martwej Natury, Sieradz. III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” BWA Rzeszów. VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdynia. II
Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz. Uczestnik wielu plenerów malarskich zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Autor o swojej twórczości:
Człowiek, miasto, życie codzienne, nasze otoczenie, przedmioty związane z naszą egzystencją tu i teraz - to są tematy, jakich dotykam w moich obrazach. Namalowane niemalże z fotograficzną ostrością opowiadają o nas samych, o tym, kim jesteśmy. Fotografia - zdjęcie jako punkt wyjściowy stanowi dla mnie notatkę-szkic danej chwili, danego miejsca, osób czy sytuacji, i w dalszym etapie stawania się obrazem przyjmuje formę malarską z jej wszystkimi cechami.

Wystawa jest udostępniana do końca marca br.





 
ZAPRASZAMY !

 
 
 

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
ul. Kościelna 1, 62-860 Opatówek
tel. (62) 76 18 626
muzeum@muzeumopatowek.pl
BIP Deklaracja dostępności

Projekt i wykonanie Jacek Antczak